Pensylwania może rozszerzyć listę warunków kwalifikujących do medycznej marihuany

Dodane przez Michał  •  Filtry Medyczne, Konopie

Pensylwania może wkrótce rozszerzyć listę poważnych schorzeń, które kwalifikują pacjenta do używania marihuany lekarskiej, według rzecznika z Departamentu Zdrowia stanu. Rada Doradcza ds. Medycznej Marihuany w Pensylwanii zatwierdziła proces zmiany listy warunków kwalifikacyjnych na spotkaniu w zeszłym miesiącu, powiedział rzecznik prasowy Nate Wardell.

W ciągu kilku tygodni rada zacznie akceptować petycje badawcze, aby dodać dodatkowe warunki do listy, która obecnie obejmuje raka, przewlekły ból, śmiertelną chorobę i 18 innych.

Zarząd ma wstępne plany dyskusji i głosowania nad pierwszą rundą wniosków na następnym posiedzeniu 1 lutego. Dr Roxanne Rick leczy przewlekły ból i uzależnienie od konopi indyjskich jako alternatywy dla opioidów. Powiedziała, że ​​ludzie w tym kraju już stosują leki przeciwbólowe w przypadku innych problemów zdrowotnych związanych z konopiami indyjskimi. "Mieszkańcy Pensylwanii od lat nielegalnie używają marihuany, aby leczyć wiele różnych chorób, które nie są na liście państwowej" - powiedziała Rick.

Więcej pacjentów może czerpać korzyści z konopi indyjskich Dr Elizabeth Spaar leczy pacjentów z autyzmem, uzależnieniami i chorobami autoimmunologicznymi. Stwierdziła, że ​​jej praktyka konsultuje się z pacjentami, których uważa za dobrych kandydatów na terapie konopiami indyjskimi, ale nie kwalifikują się oni zgodnie z obowiązującymi przepisami.

"Zdecydowanie przekonujemy ludzi, którzy dzwonią do nas, którzy wiedzą, że skorzystaliby z medycznej marihuany, ale nie należą do tych 21 miejsc" - powiedziała Spaar. "Niepokój jest powszechny" - dodała. "Jest całkiem dobrze ustalone, że marihuana jest bardzo pomocna w leczeniu lęku, ale nie jest to stan kwalifikujący, a więc jeśli nie mają oni innego warunku kwalifikacyjnego, aby się z tym pogodzić, nie możemy im tego zaoferować, co jest niezwykle frustrujące. W szczególności bardzo chciałabym zobaczyć lęk, depresję i ADHD.” – dodała.

Spaar powiedziała, że ​​chciałaby również, aby autyzm został dodany do listy warunków kwalifikacji w Pensylwanii. "Jest wiele stanów, w których rodzice dzieci z autyzmem pracują bardzo ciężko, aby znaleźć się na liście i nie odnieśli sukcesu", powiedziała Spaar. "To niezwykle pomocne dla agresji i wściekłości, którą te dzieci mogą uzyskać, jest również bardzo pomocne w obsesji ... Mają dużo stresu, dużo lęku, i kiedy są w stanie się uspokoić, postępują i rozwijają się mentalnie. " Spaar wykorzystuje również konopie indyjskie w leczeniu uzależnienia od opioidów zamiast powszechnie stosowanych leków, które same są opioidami.

"Z uzależnieniem od opioidów, z pewnością mieliśmy pacjentów, którzy byli na metadonie lub suboxone, którzy byli w stanie oderwać się od nich i mieli czystą medyczną marihuanę" - powiedziała Spaar. "Mieliśmy innych, którzy od razu zaczęli stosować opiaty z marihuaną leczniczą, ponieważ pomagają one w pełnej gamie objawów odstawienia, a oni właśnie zgłosili znaczną poprawę jakości życia." Lekarze chcą podjąć decyzję Spaar powiedziała, że ​​chciałaby móc podjąć decyzję, którzy pacjenci mogą czerpać korzyści z konopi indyjskich, zamiast polegać na nakazanej przez państwo liście warunków kwalifikujących.

"Byłabym zachwycona, gdyby ktoś uznał autonomię w podejmowaniu decyzji medycznych przez lekarza, zamiast nakładać na nas ograniczenia" - powiedziała Spaar. Dr John Metcalf, dyrektor medyczny kliniki konopnej, Specjalista ds. Konopi, zgodził się, że lekarze powinni podejmować decyzje dotyczące marihuany, a nie ustawodawcy. "To ma dla mnie sens, że osobisty lekarz pacjenta powinien być w stanie dokonać przeglądu badań i diagnozy z pacjentem, aby podjąć decyzję, czy jest to opłacalna opcja leczenia dla nich," powiedział Metcalf.

Ale z zadowoleniem przyjął także dodanie nowych warunków kwalifikacyjnych w Pensylwanii. "Kiedy rozszerzamy listę, to z korzyścią dla pacjenta", powiedział Metcalf.

Komentarze (3)  •  Grudzień 06, 2018  • 

3 Komentarze

Andrzej Mówi:
April 20th, 2018 at 2:17 pm

Bardzi ciekawy post, dziękuje za wstawienie.

Kacper Mówi:
April 20th, 2018 at 3:21 pm

Sam bym takich konopi spróbował ;d.

Dominika Mówi:
April 20th, 2018 at 2:17 pm

Jestem zaciekawiona tym postem, właśnie takiego Forum szukałam ;).

Dodaj Komentarz

Galeria

Krótko o stronie

Dzięki naszej stronie dowiesz się bardzo dużo rzeczy o Nasionach marihuany, Marihuanie Medycznej, oraz wiele wiele więcej.

Kontakt

Jeżeli masz jakieś pytanie, napisz na e-mail podany poniżej, a my postaramy się na niego odpowiedzieć jak najszybciej.

E-mail: info@taniesianie.pl