Setki tysięcy Polaków czekają na ten lek. PiS nie chce się zgodzić

Dodane 02.12 2018 przez Michał   |   tagi Konopie, Miodowe

Jak wynika z szacunków w Polsce znajduje się nawet ok. 300 tys. osób, które potrzebują terapii konopiami medycznymi. Prawie rok temu weszła w życie ustawa, która umożliwia chorym dostęp do medycznej marihuany. Do tej pory nie ma jeszcze możliwości zakupu takich produktów w aptece. Co warto wiedzieć o konopiach medycznych?

Czytaj »

Ustawa o leczeniu marihuaną podpisana

Dodane 06.12 2018 przez Michał   |   tagi Konopie, Miodowe

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę przewidującą, że preparaty z konopi będą mogły być wytwarzane w aptekach na podstawie recepty od lekarza. Pacjenci mają mieć ułatwiony dostęp do terapii z ich użyciem w leczeniu objawów różnych chorób, między innymi przewlekłego bólu, nudności i wymiotów wywołanych chemioterapią, spastyczności w stwardnieniu rozsianym oraz lekoopornej padaczki.

Czytaj »

ile rząd zarobiłby na legalizacji marihuany?

Dodane 07.12 2018 przez Michał   |   tagi Konopie, Miodowe

Coraz więcej rządów decyduje się na wprowadzenie marihuany do legalnej sprzedaży i zarabianie na podatkach. Ostatnio zapowiedź legalizacji konopi zapowiedziała Kanada. Na marihuanie zarabiają też budżety kilku stanów w USA. Temat budzi kontrowersje, eksperci ostrzegają przed zagrożeniami związanymi z legalizacją narkotyku. Z drugiej strony pieniądze ze sprzedaży można by przeznaczyć na leczenie uzależnień. A ile mógłby zarobić polski rząd na opodatkowaniu marihuany? Policzyli to i liczby robią wrażenie.

Czytaj »

Rzemieślnicze jadalne miodowe konopie dają pszczoły

Dodane 09.12 2018 przez Michał   |   tagi Konopie, Miodowe

Innowacyjna izraelska firma produkująca konopie indyjskie PhytoPharma International budzi szum! Pszczoły rzemieślnicze produkujące miód ucztują na spektrum zawierającym kannabinoidy. Ponieważ pszczoły są owadami, które nie mają ssaczego układu endokanabinoidowego, nie osiągają stanu „na haju”. Jednak przekazują te składniki odżywcze bezpośrednio poprzez swój naturalny proces wytwarzania miodu i - vila - tworzą miód z konopi Pure Bee.

Czytaj »

Pensylwania może rozszerzyć listę warunków kwalifikujących do medycznej marihuany

Dodane 11.12 2018 przez Michał   |   tagi Konopia, Medyczna

Pensylwania może wkrótce rozszerzyć listę poważnych schorzeń, które kwalifikują pacjenta do używania marihuany lekarskiej, według rzecznika z Departamentu Zdrowia stanu. Rada Doradcza ds. Medycznej Marihuany w Pensylwanii zatwierdziła proces zmiany listy warunków kwalifikacyjnych na spotkaniu w zeszłym miesiącu, powiedział rzecznik prasowy Nate Wardell.

Czytaj »

Page 1 1 »

Galeria

Krótko o stronie

Dzięki naszej stronie dowiesz się bardzo dużo rzeczy o Nasionach marihuany, Marihuanie Medycznej, oraz wiele wiele więcej.

Kontakt

Jeżeli masz jakieś pytanie, napisz na e-mail podany poniżej, a my postaramy się na niego odpowiedzieć jak najszybciej.

E-mail: info@taniesianie.pl