Migrenowe bóle głowy? Marihuana może być rozwiązaniem

Migrenowe bóle głowy? Marihuana może być rozwiązaniem

Migrena jest jedną z dolegliwości neurotycznych, które trudno zwalczać klasycznymi metodami. Lekarze i pacjenci coraz częściej sięgają więc po alternatywne sposoby. Jednym z nich jest marihuana na migrenę - medyczne konopie dostępne na receptę.

Ból znika od razu

Badania potwierdzają, że w przypadku jej zastosowania ból znika nawet w ciągu piętnastu minut od zażycia leku. Dla porównania najsilniejsze tabletki przeciwbólowe zaczynają działać po około 25-30 minutach. A do tego nie dają gwarancji zlikwidowania bólu. Medyczna marihuana działa nie tylko szybko, ale skutecznie, eliminując ból głowy i pozwalając na normalne funkcjonowanie.

Skąd ją brać?

Medyczne konopie dostępne są wyłącznie na receptę. Medyczna odmiana konopi uprawiana jest przez renomowanych producentów, dlatego oleje trafiające do aptek gwarantują wysoką skuteczność działania. Należy je jednak zażywać zgodnie z przykazaniami lekarza i nie zmieniać samodzielnie dawki.

Legalne posiadanie nasion

Co prawda w Polsce nasiona marihuany można legalnie dostać w specjalistycznych sklepach kolekcjonerskich i zakupić na sztuki, ale ich uprawa jest zabroniona. Zakupione w sposób legalny nasiona konopi indyjskiej mogą służyć wyłącznie celom kolekcjonerskim. W Polsce wbrew pozorom działa bardzo spora grupa kolekcjonerów zbierających nasiona z całego świata, do której kierowane są tego typu oferty sprzedażowe.

Efekt halucynogenny

Przy stosowaniu aptecznej marihuany nie ma żadnego efektu narkotycznego. Nie pojawiają się halucynacje, ani inne objawy typowe dla zażycia narkotyku. Odpowiada za to brak substancji czynnej wywołującej działanie narkotyczne, która jest ekstrahowana z nasion zanim trafią one do obróbki.